"is there any chance you could see me too?"


Woodkid ile tanışmam ya da diğer bir deyişe söyleyeyim; i love you ile iron’u dinleye dinleye ruhuma kazımam 2014 yılına dayanır. Spor salonunda yüzmeye taktığım dönemde, gün batımında dinleyerek motivasyon bulduğum i love you’su ve iron’ı ile woodkid ritmi diye bir şey vardır hayatımda.

O dönem diğer şarkılarına heves etsem de, uzun ömürlü bir takipçisi olmadım. Pek huyum olmasa da az ve öz’de kalmayı tercih ettim; taa ki, 2019 yazına kadar…  Youtube algoritması, beni benden daha iyi tanıdığından olsa gerek, bir gün yine woodkid nostaljisine düşmüşken, bak sana yeni bir şey sunalım diyerek; woodkid’in hiç dinlemediğim ve tanımadığım Son Lux grubunun easy şarkısı ile düetini hayatıma soktu.

Muhtemelen Ağustos ortasıydı ki,  Ağustos 2019’u da kişisel tarihimin sayfalarında bambaşka bir yere itinayla kaldırdığım için, şarkının hatıralarımla bağı daha da bir kuvvetlendi.
Öyle ki, Ağustos ayında kimleri dinlemiş olsam da, benim için woodkid ile aşkın nur yengi karmaşasıdır hafızama yansıyan günler.


Olağan olarak Iron mu daha iyi i love you mu tereddütüm olsa da, içimdeki arabesk ruh sözlere dalınca, i love you bir adım öne çıkıyor…Klipler desen a-acayip.

Ve en kötü konser kayıdı bile, sayısız müdahele ile kulağımıza çalınan melodilerden daha anlamlı.

Kontrolcü ruhum devredışı kalsa, easy’ye ve i love you’ya ait anımı da, sayfalarca yazarım da, buraya küçük bir çizik atsam da geriye döndüğüm de çok net hatırlayacağıma eminim.

Ama konumuz bu değil…

Herkesin konsantrasyonu 15 sn ile sınırlıyken; girin youtube’a… sevdiğiniz bir grubun/şarkıcının konser kaydını tıklayın, oradan bambaşka hiç tanımadığınız kişilerin kayıtlarını dinleyin. Youtube sizi, sizden daha iyi tanıyor olabilir, ona ve yeniliklere şans verin ve her yeni gün için, yeni bir şey öğrenmeyi kendiniz adına oyun haline getirin.

Bir de evlere de hapsolsanız, ruhunuzda ve anılarınızda kaybolun.

Belki böylece kendinizin bugüne kadar hep gerilerde kalan bir gölgesine rastlarsınız..

ps. Yine yazıda hiç bahsetmeden bir videoyu da ekleyerek, yazı ve video arasında sıfır korelasyon hedefime paralel ilerlersem de, Montreux konserine dair en sevdiğim 2. kayıt olduğu için de paylaşmak istedim.  

find the cost of your paper

Biblical Reboot

Of course, this isn’t the earliest reboot. For that you’d need to look at some of the distinctive in different editions of the Gilgamesh epic. Still, this is a lovely way of illustrating some of the “continuity errors” in the larger biblical corpus. I also recommend  James McGrath‘s post relating the latest debacle from Lucas to epic storytelling in the ancient world.

Goodbye 2012!!

Oh 2012!! What a year you were 🙂

After happily leaving 2011 behind (it was not the greatest year of my life…) 2012 brought joy, pain, heartache, laughter and love. We had to say goodbye to the last of our little pet rats Polleke (the end of an era!!), there was crafting, followed by lots of pain from crafting, campfires, soaking up sunshine, redecorating parts of our home and holidays with friends.

But most of all, 2012 was the year where I learned a lot about myself and about life. I’m not done yet – who ever is? – but I’m sooooo ready for 2013!!

New year.
New start.
New adventures.

Bring it on!!! 🙂

Are We Overreacting on Climate Change?

In “False Alarm,” Bjorn Lomborg argues that the global attention on fighting climate change has been misplaced, and taken resources away from more pressing problems.